​072-3945384

יצירת קשר
...טוען...

חלוקת אחריות בין הגוף המזכה לזכיין


קיימים חוזים עסקיים רבים המתקיימים בין חברות, אנשי עסקים ועוד שורה ארוכה של גופים נוספים בשוק המסחרי שבוחרים לקשור את עצמם בהסכמי שיתוף מסוימים בהיקפים משתנים. אולם שיטת הזכיינות נחשבת לרעיון ייחודי שכתוצאה ממנו הגיח לעולם סוג מאד מיוחד של חוזה לשיתוף פעולה עסקי בין שני צדדים. בפועל, שיתוף פעולה זה מאפשר לשני הצדדים ליהנות מרווחים כאלו ואחרים תודות לצורת השיווק שמצמצמת משמעותית את הסיכונים שבלאו הכי מלווים את עולם העסקים וכן חוסכת לא מעט כספים.
יתרונות של שיטת הזכיינות
החשש הטבעי שמעסיק חברות גדולות וקטנות כאחד שברצונן להתפתח וכן אנשי עסקים בתחילת דרכם המעוניינים להרחיב את פעילותם, נובע מהסיכויים לנפילה גדולה לאחר השקעה בסדר גודל נרחב. הרעיון של זכיינות נולד בדיוק בנקודה זו, ומעניק אפשרות נהדרת לכל חנות קטנה להיות חלק מרשת גדולה ומוכרת ללא הצורך במימון עצמאי לשם הקמת הסניף החדש. עבור אנשי עסקים ממוצעים, שיטת הזכיינות מאפשרת בעלות על סניף מוכר של רשת אמינה בעלת שם ומוניטין, והזרמה שוטפת של הכנסות החל מהקמתו של הסניף.
אל מה מתחייבים שני הצדדים ומדוע?
זאת מבלי להיערך או להתמודד עם תקופת הרצה. חוזה זכיינות מאפשר לשני הצדדים אם כן ליהנות ממגוון הקלות, אולם במקביל הוא כולל התחייבויות רבות לשמירה הן על הזכויות של הזכיין והן של הרשת כדי ששני אלו יוכלו בסופו של יום לקצור את פירות ההצלחה. חלה אחריות רבה על הגוף המזכה כלפי הזכיין כך למשל הוא נדרש להעניק לזכיין עוד לפני פתיחת הסניף החדש ליווי מלא וצמוד. הזכיין זכאי לקבל הכשרה והדרכה מלאה בכל הנוגע לתפעול וניהול העסק על בסיס נהלי החברה.
עקרונות יסוד בחוזה זכיינות
מעבר לכך הגוף המזכה מחויב להעניק לזכיין סיוע במציאת מקום טוב לפתיחת הסניף החדש, הכשרה מקצועית של צוות העובדים בסניף וליווי צמוד על ידי מנהלי החברה במהלך החודש הראשון או שני החודשים הראשונים בניהול הסניף. יתכן כי חוזה הזכיינות ישתנה בהתאם לגופים המזכים והזכיינים השונים, אולם נתונים אלו מהווים את עקרונות היסוד שמונחים בבסיסו.

כתבות

  • מכירת עסקים הוא נושא נפוץ מאוד בשנים האחרונות וניתן לראות כיצד בעלי עסקים רבים אשר הרימו את העסק שלהם מאפס וטיפחו אותו מחליטים למכור אותו למרות שהוא מצליח. יחד עם זאת, בתחום מכירת עסקים יש פרטים רבים שיש לשים לב אליהם ואדם אשר קונה עסק בלי לבדוק היטב את כל הנתונים הללו עלול למצוא את עצמו בהפסד או שמאוחר מידי יגלה כי עשה טעות. לכן, אנו בפורטל הזכיינות של ישראל מציעים עזרה לאלו המעוניינים לקנות עסק קיים ומעניקים ליווי צמוד עד להצלחה הגדולה.
  • בניית מותג היא עבודה לא קלה כלל וכלל ולרוב כי כוללת בתוכה עבודה רבה, פרטים קטנים וחשובים והוצאה כספית גדולה במיוחד. בניית מותג זהו תהליך אשר מתמשך שנים רבות, תהליך אשר לא תמיד מצליח אך כשהוא מצליח הוא יכול להביא לבעל המותג הצלחה רבה מאוד. יחד עם זאת, העבודה הקשה הכרוכה בבנייה של מותג וההוצאות הכספיות הגדולות הכרוכות בכך מביאים אנשים רבים למצב בו הם מעדיפים לרכוש זכיינות של מותג קיים וכך ליהנות מהצלחה של מותג מבלי לבנות אותו באופן עצמי.
  • אין ספק כי בשנים האחרונות המושג זכיינות תפס משמעות אחרת לחלוטין מבעבר וכיום מדובר במושג אשר מעניק לאנשים רבים אפשרות להצלחה בעולם העסקים בצורה הטובה ביותר
  • אין ספק כי המשימה של חיפוש שותף עסקי הינה משימה לא קלה כלל ולעיתים רבות ניתן לראות אנשי עסקים רבים העמלים שעות על גבי שעות ועושים ימים כלילות עד שהם מוצאים את השותף העסקי הטוב ביותר עבורם.
  • דקלה טל גורדון - מעצבת המשרדים והעסקים המובילה בישראל.
כל הזכויות שמורות לקבוצת זכיינות ישראל - 2014