​072-3945384

יצירת קשר
...טוען...

כיצד לנהל עסקי זכיינות בצורה נכונה?


מי מכם שהעמיק בנושא לפני שחתם על חוזה זכיינות מחייב, וודאי ייהנה בעתיד מניהול פשוט יותר של העסק. בסופו של יום חוזה הזכיינות מפרט אחת צורת הזיכיון והתנאים הנלווים לה, מי שהעדיף לבחור בזיכיון מלא או מצומצם אם כן נחשף לחובותיו וזכויותיו, אולם בכל זאת יש להקפיד ולהתייחס גם לחובות הרשת המזכה. כך תוכלו ליהנות בעתיד מניהול יותר חלק וטוב של העסק. ההתחייבות הראשונה מצד הרשת המזכה במסגרת חוזה זכיינות מלא הוא לתת לזכיינים ליווי מרכזי בעל חשיבות מרכזית לניהול סניף הזכיין.
התייחסות לזכויות המגיעות לכם כזכיינים
שימת דגש על כל הזכויות המלאות המגיעות לזכיין לרבות הדרכת עובדים, רישוי עסקים בישראל, הכרת שיטות השיווק של הרשת והקניית דרכי ניהול, תאפשר לאותו הזכיין להתנהל על פיהן באופן מושלם ולנצל לטובתו את הידע הרב שצבר בתפעול הסניף ובשירות מעגל הלקוחות הקיים שנוהג לבצע רכישות בסניף, ללא פספוס של עסקאות רכישה במצבים כאלו ואחרים. על מנת שהזכיין יוכל לספח אליו את מכלול הנתונים שמתנהלים כשורה ברשת באמצעותם מתבצעות ההכנסות המתבקשות, הוא חייב ליהנות מניסיון הרשת.
היכרות מעמיקה עם מערכת היחסים בין המזכה לזכיין
למען האמת אין זה משנה מהי מידת הצלחתה של הרשת ועד כמה היא מוכרת וחזקה, כל זכיין נדרש להכיר לעומק את מערכת היחסים לפני שחותם על חוזה זכיינות מחייב עם גוף מזכה כלשהו, זאת נובע בין השאר מהעובדה שלכל גוף מזכה קיימים כללים שונים כלפי זכייניו. לעתים קרובות אנו רואים לא מעט חוזי זכיינות המגבילים את הזכיין בצורה משמעותית. כתוצאה מכך ובמיוחד במקרים של זכיינות מלאה, ישנו צורך הכרחי לברר האם ישנה אפשרות מצידו של הזכיין להיעזר בבעלי מקצוע שונים או ספקים שמעניקים שירותי על בסיס קבוע ושאינם נמנים עם העובדים הקבועים מולם פועלת הרשת.
חוזה זכיינות
חוזה זכיינות מחייב את שני הצדדים, ובעקבות זאת יש לברר מהו חופש הפעולה האפשרי מול הגוף המזכה כדי ליהנות מחיסכון ניכר בהוצאות התפעול הרחבות. הנושא של ההכפפה לגוף המזכה הוא בעל חשיבות לא פחותה, וההבנה שאי עמידה בבדיקות השונות או בביקורות של הגוף המזכה, עשויה לגרור אחריה את ביטול הזיכיון או להיעדר חידושו בהמשך. 

כתבות

  • מכירת עסקים הוא נושא נפוץ מאוד בשנים האחרונות וניתן לראות כיצד בעלי עסקים רבים אשר הרימו את העסק שלהם מאפס וטיפחו אותו מחליטים למכור אותו למרות שהוא מצליח. יחד עם זאת, בתחום מכירת עסקים יש פרטים רבים שיש לשים לב אליהם ואדם אשר קונה עסק בלי לבדוק היטב את כל הנתונים הללו עלול למצוא את עצמו בהפסד או שמאוחר מידי יגלה כי עשה טעות. לכן, אנו בפורטל הזכיינות של ישראל מציעים עזרה לאלו המעוניינים לקנות עסק קיים ומעניקים ליווי צמוד עד להצלחה הגדולה.
  • בניית מותג היא עבודה לא קלה כלל וכלל ולרוב כי כוללת בתוכה עבודה רבה, פרטים קטנים וחשובים והוצאה כספית גדולה במיוחד. בניית מותג זהו תהליך אשר מתמשך שנים רבות, תהליך אשר לא תמיד מצליח אך כשהוא מצליח הוא יכול להביא לבעל המותג הצלחה רבה מאוד. יחד עם זאת, העבודה הקשה הכרוכה בבנייה של מותג וההוצאות הכספיות הגדולות הכרוכות בכך מביאים אנשים רבים למצב בו הם מעדיפים לרכוש זכיינות של מותג קיים וכך ליהנות מהצלחה של מותג מבלי לבנות אותו באופן עצמי.
  • אין ספק כי בשנים האחרונות המושג זכיינות תפס משמעות אחרת לחלוטין מבעבר וכיום מדובר במושג אשר מעניק לאנשים רבים אפשרות להצלחה בעולם העסקים בצורה הטובה ביותר
  • אין ספק כי המשימה של חיפוש שותף עסקי הינה משימה לא קלה כלל ולעיתים רבות ניתן לראות אנשי עסקים רבים העמלים שעות על גבי שעות ועושים ימים כלילות עד שהם מוצאים את השותף העסקי הטוב ביותר עבורם.
  • דקלה טל גורדון - מעצבת המשרדים והעסקים המובילה בישראל.
כל הזכויות שמורות לקבוצת זכיינות ישראל - 2014