​072-3945384

יצירת קשר
...טוען...

רומן גולוב

השפעת גלובליזציה על חקיקת מגן: 
מטרת משפט העבודה בעבר הלא רחוק הייתה לאזן את חוסר השוויון הכלכלי והסוציאלי המתקיים בין הון לעבודה, ולשם כך התפתח מודל במסורתי של תעסוקה , אשר קבע את הסטאטוס של העובד כמי שמועסק בעבודה קבוע, בתעסוקה מלאה וכמי שבאחריותו נושא מעסיק אחד. תהליך הגלובליזציה הפך את סדרי בראשית, וחוסר הוודאות של העובדים, גמישות הניהול וההעסקה דרך קבלנים-מתווכים הפכו להיות שם המשחק במערכת העבודה. הקפיטליזם בפאזה במודרנית שלו, הגלובליזציה , יוצר דפוס התנהגות ברוטאלי כלפי מסגרות העבודה הטיפוסיות ומשמש אמצעי בידי החברות הבינלאומיות להשתלט על השווקים במדינות המתפתחות עם בית חכם.
התחרות מחד גיסא והאפשרות לייבא מוצרים יותר זולים מאידך גיסא – מאלצות את המדינות המתועשות להתאים עצמן למציאות החדשה ואף הן החלו להשתמש בתבניות העבודה החדשות שסימן ההיכר שלהן הוא "גמישות ניהולית" , חוסר וודאות תעסוקתית וחוסר בטחון סוציאלי . מאבק ההישרדות הכלכלית של הפירמות יותר גורם לאיבוד ערכים בסיסיים, האופייניים וטבעיים לקהילייה של בני אדם , ומפנה את כל הזרקורים כלפי העובדים המאורגנים , הנמצאים תחת לחץ מתמיד של שינויים המגבירים את חוסר הוודאות בחיי העבודה עם זכיינות למכירה.

הממשלות במדינות המערב , בתוך מטרה לקדם את הגלובליזציה וליטול חלק במשחק הכלכלי החדש החלו להתאים את שוקי העובדה לתחרות שלוחת רסן, וזאת באמצעות הפעלת לחץ וצמצום תנאי העבודה, השכר והביטחון הסוציאלי של העובדים , ושימוש בכוח הפיסקאלי שלהן – הורדת מס חברות והקלות מיסוי אחרות שמושכים את המשקיעים הזרים לארצותיהם .   
השיח המתפתח הוא כיצד מקצצים את מוטת הכנפיים של חוקי המגן ומאפשרים גמישות בכל הנוגע להיקף התעסוקה , רמות השכר והביטחון הסוציאלי , כדי לאפשר לשוק העבודה להגיב במהירות לשינויים פיננסיים ולאתגר הגלובליזציה לבסס כלכלה יציבה וצמיחה (אפרים זילוני) .
עולם העסקים השואף להישאר תחרותי פועל לצמצום ההוצאות הנובעות מחוקי המגן והתשתית הסוציאלית ויוצר קטגוריות חדשות של תבניות עבודה השונות במהותם מן המודל המסורתי .גבולות משפט העבודה מתחילים אפוא להילחץ כלפי פנימה, להתכנס ולהצטמצם.

דה-לגיטימציה של משפט העבודה והשלכותיה:
כיום,לאור תהליכי גלובליזציה וההשפעה ההולכת וגדלה של פירמות בינלאומיות על ממשלה והגוף המחוקק, נוצרת דה-לגיטימציה של משפט העבודה מעשית ואידיאולוגית מצד אותם בעלי עניין (פירמות) וגם לפעמים מצד הממשל . יש לזכור כי הממשלה מעוניינת שפירמות יעבדו בשטחה,כך תוכל לגבות מסים מאותן פירמות. לאחרונה רואים כמעט בכל מדינה את הממשלות תומכות במעסיקים ומנהלות איתם דו שיח, כאשר צד העובדים הוזנח בצורה ברורה.הדה-לגיטימציה של משפט העבודה מתבטאת ב-3 מישורים:
1. ערעור המידתיות בין היצע לביקוש עבודה: חל גידול באוכלוסיית דורשי העבודה כתוצאה מ: 
- הזדקנות האוכלוסייה -גידול בנתח הזקנים באוכלוסיה.
- שיעורי לידה בלתי מבוקרים במדינות המתפתחות.
- הגברת המודעות לשוויון – כניסת נשים לשוק העבודה .
- הצטמק היצע העבודה בשל התפתחות הטכנולוגיה, ובגלל גידול במספר העיסוקים הדורשים התמחות והשכלה על חשבונם של העיסוקים המסורתיים. 

כתבות

  • מכירת עסקים הוא נושא נפוץ מאוד בשנים האחרונות וניתן לראות כיצד בעלי עסקים רבים אשר הרימו את העסק שלהם מאפס וטיפחו אותו מחליטים למכור אותו למרות שהוא מצליח. יחד עם זאת, בתחום מכירת עסקים יש פרטים רבים שיש לשים לב אליהם ואדם אשר קונה עסק בלי לבדוק היטב את כל הנתונים הללו עלול למצוא את עצמו בהפסד או שמאוחר מידי יגלה כי עשה טעות. לכן, אנו בפורטל הזכיינות של ישראל מציעים עזרה לאלו המעוניינים לקנות עסק קיים ומעניקים ליווי צמוד עד להצלחה הגדולה.
  • בניית מותג היא עבודה לא קלה כלל וכלל ולרוב כי כוללת בתוכה עבודה רבה, פרטים קטנים וחשובים והוצאה כספית גדולה במיוחד. בניית מותג זהו תהליך אשר מתמשך שנים רבות, תהליך אשר לא תמיד מצליח אך כשהוא מצליח הוא יכול להביא לבעל המותג הצלחה רבה מאוד. יחד עם זאת, העבודה הקשה הכרוכה בבנייה של מותג וההוצאות הכספיות הגדולות הכרוכות בכך מביאים אנשים רבים למצב בו הם מעדיפים לרכוש זכיינות של מותג קיים וכך ליהנות מהצלחה של מותג מבלי לבנות אותו באופן עצמי.
  • אין ספק כי בשנים האחרונות המושג זכיינות תפס משמעות אחרת לחלוטין מבעבר וכיום מדובר במושג אשר מעניק לאנשים רבים אפשרות להצלחה בעולם העסקים בצורה הטובה ביותר
  • אין ספק כי המשימה של חיפוש שותף עסקי הינה משימה לא קלה כלל ולעיתים רבות ניתן לראות אנשי עסקים רבים העמלים שעות על גבי שעות ועושים ימים כלילות עד שהם מוצאים את השותף העסקי הטוב ביותר עבורם.
  • דקלה טל גורדון - מעצבת המשרדים והעסקים המובילה בישראל.
כל הזכויות שמורות לקבוצת זכיינות ישראל - 2014