​072-3945384

יצירת קשר
...טוען...

רומן גולוב - פירוט ההשלכות של אי המידתיות

פירוט ההשלכות של אי המידתיות:
א. אבטלה- מאבטלה חיכוכית (שבמעבר ממקום עבודה אחד לשני) עברנו לאבטלה מובנית וכרונית, היוצרת ריבוד חברתי חדש המכונה עוני חדש. מי שנפלט ממעגל העבודה מתקשה לחזור אליו. באירופה יש כבר דור שני לדור העוני החדש .
ב. אבדן יוקרתה של העבודה כמכבדת את בעליה- הטיעון הוא שעובדים זרים לא ניתן היה להחליף על ידי מקומיים המשתייכים לקבוצת הרוב. מצב זה לא התקיים בעבר. בעבר נתפס כנחות לא לעבוד. כיום אנשים יעדיפו לקבל דמי אבטלה או הבטחת הכנסה על פני לעבוד במקומות אלו.
ג. נוצר מצב שכל המובטלים לא יכולים להגן על זכויותיהם על ידי הכלים הקיבוציים הרגילים של מו"מ שביתה והתארגנות כי הם לא יעילים להבטחת כבודם  החברתי - קשה להם להתארגן מן הבחינה הפיזית, ולכן אינם מהווים כוח אלקטוראלי. הם זקוקים לכלים חדשים וחיצוניים להתארגנות הקיבוצית של שער הדולר לכסף. 

2. חלוקת עבודה על בסיס גלובלי:כיום,מחלוקת עבודה על בסיס מדינתי עברו לחלוקה על בסיס גלובלי,המהפכה הטכנולוגית אפשרה העברת מפעלים ולא העברת אנשים.עלות העבודה הוזלה מכיוון שבמדינות מתפתחות לא מקיימים זכויות אדם חברתיות ולכן כל תשלום יהיה בגדר הישג.הדבר בא לידי ביטוי בהעסקת ילדים ואסירים,הקמת אזורי סחר חופשי שבהם לדיני העבודה אין תחולה.לאמור יש השלכות על מדינות מתועשות,להלן פירוט ההשלכות :
א. לחץ להוזלת עלות העבודה גם במדינות המפותחות, כי אחרת המעביד יעדיף להעביר את מפעלו למקום בו כוח העבודה זול יותר. 
ב. העמקת האבטלה המובנית בשל העתקת מפעלים למדינות מתפתחות עם זכיינות למכירה לקנייה.
ג. אבדן יעילותם של הכלים אשר היו לעובדים להבטחת זכויותיהם במצב של חלוקת עבודה מדינתית בשל המעבר למצב הגלובליזציה. השביתה יעילה אם היא על בסיס זהה להתארגנות העבודה, ולכן הפכה ללא יעילה יותר.

מה מנסים העובדים לעשות על מנת לנטרל את הגלובליזציה? 
א. לשנות את הכלים שעומדים לרשותם,להשוות מחדש את בסיס חלוקת העבודה עם הבסיס ההתארגנות והמו"מ הקיבוציים וההגנה על זכויות האדם. כלומר, מנסים שתהא התארגנות עובדים על-מדינתית. כמובן, שהעובדים במדינות המתפתחות שנהנים מהגלובליזציה אין להם אינטרס להתארגן כך, שכן אז יאבדו את יתרונם. יש ניסיונות לעשות זאת על בסיס יבשתי למשל אירופי.
ב. ניסיון אחר הוא לנייד עובדים כאיזון לניוד ההון .הדבר מאוד בעייתי מכוון שמדינות בעולם ריאלי לא מוכנות לפתוח את גבולותיהן בצורה חופשית ונגישה לכל. 

כתבות

  • מכירת עסקים הוא נושא נפוץ מאוד בשנים האחרונות וניתן לראות כיצד בעלי עסקים רבים אשר הרימו את העסק שלהם מאפס וטיפחו אותו מחליטים למכור אותו למרות שהוא מצליח. יחד עם זאת, בתחום מכירת עסקים יש פרטים רבים שיש לשים לב אליהם ואדם אשר קונה עסק בלי לבדוק היטב את כל הנתונים הללו עלול למצוא את עצמו בהפסד או שמאוחר מידי יגלה כי עשה טעות. לכן, אנו בפורטל הזכיינות של ישראל מציעים עזרה לאלו המעוניינים לקנות עסק קיים ומעניקים ליווי צמוד עד להצלחה הגדולה.
  • בניית מותג היא עבודה לא קלה כלל וכלל ולרוב כי כוללת בתוכה עבודה רבה, פרטים קטנים וחשובים והוצאה כספית גדולה במיוחד. בניית מותג זהו תהליך אשר מתמשך שנים רבות, תהליך אשר לא תמיד מצליח אך כשהוא מצליח הוא יכול להביא לבעל המותג הצלחה רבה מאוד. יחד עם זאת, העבודה הקשה הכרוכה בבנייה של מותג וההוצאות הכספיות הגדולות הכרוכות בכך מביאים אנשים רבים למצב בו הם מעדיפים לרכוש זכיינות של מותג קיים וכך ליהנות מהצלחה של מותג מבלי לבנות אותו באופן עצמי.
  • אין ספק כי בשנים האחרונות המושג זכיינות תפס משמעות אחרת לחלוטין מבעבר וכיום מדובר במושג אשר מעניק לאנשים רבים אפשרות להצלחה בעולם העסקים בצורה הטובה ביותר
  • אין ספק כי המשימה של חיפוש שותף עסקי הינה משימה לא קלה כלל ולעיתים רבות ניתן לראות אנשי עסקים רבים העמלים שעות על גבי שעות ועושים ימים כלילות עד שהם מוצאים את השותף העסקי הטוב ביותר עבורם.
  • דקלה טל גורדון - מעצבת המשרדים והעסקים המובילה בישראל.
כל הזכויות שמורות לקבוצת זכיינות ישראל - 2014